Ahmet Ketenci: Biz onlara büyük geliriz bizi yiyemezler

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ketenci, Süper Kupa maçının 7 Nisan’da oynanacağının resmen duyurulmasının ardından açıklamalarda bulundu.   

Haber Global’den Sercan Hamzaoğlu’na konuşan Ketenci, Yunanistan Futbol Federasyonunun Avrupa’da yer alan PAOK ve Olympiakos arasında 14 Nisan’da oynanacak maçı rövanşlar öncesine denk geldiği için ertelediğini hatırlatarak, “Yunanistan Futbol Federasyonu’nun ülke futbolu için ve takımlarının başarısı için aldığı kararları gördük. TFF’yle ‘Siz ülke futbolu için ve bizim için bir şey yapacak mısınız?’ diye görüşmelerimiz oldu. Bir şey yapmayacaklarını hissettik ve beklentiye girmedik. Fakat Trabzon’da yaşananlarda sonra yaptığımız bir telefon görüşmesinde bizzat TFF Başkanından gelen öneri ve maç planlama ekiplerini bize yönlendirmesi ile mutabık kalınan tarih rakibimize bildirilmiştir. Yine TFF tarafından bize gelen bir telefon ile ‘Siz de rakibinizle bir görüşme yaparsanız iyi olur’ diye görüş verdiler“ ifadelerini kullandı.

“BU SAMİMİYETSİZLİĞİ DEFALARCA GÖRDÜK”
Rakipleri Galatasaray’ın bir yöneticisiyle görüştüğünü vurgulayan Ketenci, şunları kaydetti: “Galatasaraylı bir yöneticiyle görüştüm. Başkanları ile görüşüp bana geri döndü. TFF’den yazılı bir şey geldiğinde pazartesi günü toplantılarında değerlendireceklerini söylediler. TFF yazıyı gönderdiğinde ise ‘Biz bütün planlarımızı 7 Nisan’a göre yaptık’ diye yazılı cevap verdiler. Hiç şaşırmadık .Biz bu samimiyetsizliği defalarca gördük. Bir basın toplantısında “Süper kupa için karar mekanizması TFF’dir’ diyen de sonrasında maç 7 Nisan’da diyen de yazı gelsin pazartesi toplantıda değerlendiririz diyen de aynı kişidir. Bari pazartesi toplantınızı yapıp öyle cevap verip lafınızı yemeseydiniz.”

“BİZ ONLARA BÜYÜK GELİRİZ, BİZİ YİYEMEZLER”
Ahmet Ketenci, Galatasaray cephesinden sürekli farklı açıklamalar geldiğini söyleyerek, “Birisi bir açıklama yapıyor, karar verici TFF diyor. Diğeri oradan topa giriyor ortam kötü bu ortamda ötelesek iyi olur siz bize bir tarih verin hemen değerlendirelim diyor. Sonrası malum işte… Neyse bizim açımızdan durum net ‘Hazırladıkları bir kurtlar sofrası var. Bizi yemeye çalışıyorlar ama kusura bakmasınlar, biz onlara büyük geliriz, bizi yiyemezler!” şeklinde konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x