Milli Eğitim Bakanı Tekin’den cep telefonu açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, çocukları özel okulda eğitim gören velileri sevindirecek bir açıklama yaptı. Tekin, “Özel okullarla yaptığımız istişarelerde servis ve yemek ücretlerinde kamuoyunu rahatsız edecek artışlar yapmamalarının garantisini aldık” ifadesini kullandı.

CEP TELEFONU KULLANIMINA KISITLAMA

Yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin cep telefonu kullanımına kısıtlamalar getirilmesine yönelik de bilgi veren Bakan Yusuf Tekin, “Derse girmeden çocuklarımız cep telefonlarını teslim edecekler” açıklamasında bulundu. Öğretmenlerin de kötü örnek olmamaları adına sınıfa telefonla girmeyeceğini vurguladı.

‘NE KAYIT ÜCRETİ NE BAĞIŞ ZORUNLULUĞU VAR’

Okullarda bağış adı altında alınan kayıt parası hakkında da değerlendirmelerde bulunan Bakan Tekin, “Böyle bir usul asla yok ne kayıt ücreti ne bağış zorunluluğu var. Bu konuda velileri zorlayanları hem hukuk hem de sözlü olarak uyarıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘YENİ ARKADAŞLARIMIZI AİLEMİZE DAHİL ETMEYİ PLANLIYORUZ’

Yusuf Tekin, eğitim ve öğretimde sınıf tekrarı konusunda da açıklamalarda bulundu. “Okul devamları ve sınıf tekrarı konusunda ısrarcıyız. Bunun eğitim öğretim sürecini sekteye uğratan sorunlardan olduğunu düşünüyoruz. Yönetmeliğimiz yayın sürecinde” diye konuştu. Yusuf Tekin, “Ekim sonunda öğretmen alım takvimimizi, branş bazlı ilan edip bahar eğitim öğretim yılı başlarken yeni arkadaşları ailemize dahil etmeyi planlıyoruz” ifadesini de kullandı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x