Müzisyen Sina Koloğlu’ndan Süper Lig eleştirisi

Müzisyen Sina Koloğlu, Süper Lig’in kalitesiyle ilgili eleştiri yaptı.

Koloğlu, şunları söyledi:

“Süper Lig karşılaşmalarımız başladı. Erman Hoca son Gaziantep – Galatasaray maçını konuşurken ‘Bu sahada iyi mantar yetişir mesela’ dedi. Bir ‘Patates tarlası sahalar’ sezonunu daha açtık. İş o boyuta geldi ki Ankaragücü, 2. haftadaki Adana Demirspor karşılaşmasını İstanbul’da, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynadı. Fenerbahçe ‘bu statta maç oynamam’ dedi. Federasyon zemine baktı oynanır dedi. Hani maçların oynandığı diğer sahalar sanki birer halı. Bir haber gördüm, ‘Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nın zeminine 3 yıldır bakım yapılmıyor’ diye (Olay Gazetesi 2021). 2015 yılı açılış tarihi!

EKRANDA MAÇ İZLEMEK; STADLAR KEYİFSİZ

Ekranda keyifli maç izlemenin sahadaki oyuncular kadar iki önemli kriteri var. Dolu statlar, güzel zemin. ‘Dört büyükler’ dışında çift haneli seyirci rakamlarını yakalayabilen geçen sene mesela Antalya ile Ankaragücü var.
LİGİN MARKA DEĞERİ; MBAPPE’NİN YILLIK GELİRİ KADAR DEĞİL!
Hürriyet Spor Arena’da Burak Akın imzalı yazı aslında durumumuzu ortaya koyuyor. ‘160 milyon euro ve 150 milyon euro güncel piyasa değerlerine sahip Kylian Mbappe ve Erling Haaland, tek başlarına ligimizi geride bıraktı’. beIN, 2022-2023 ve 2023-2024 sezonlarını kapsayan 2 yıllık yayın hakları anlaşması 120 milyon euro. Aynı kuruluşun maçlarını yayınladığı Fransa Ligi’nin değeri 704.5 milyon euro. Yani bizim 6 katımız olduğu yazıda belirtiliyor. Maç yayınları için kaliteli diyebilir miyiz? Yayıncı kuruluş gerekli ilgi ve alakayı gösteriyor mu? Digitürk spor paketi ya da ‘Taraftar Paketi’ abonelerinin sayısı, beklenen rakamlarda mı? Galatasaray ve Fenerbahçe’nin ‘yıldız oyuncular’ yatırımı ile çelişkili bu gerçekler ile bir sezonu daha açtık özetle.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x